Alo Hamsi Eko Başarı Programına Konuk Oldu

  • Anasayfa
  • Alo Hamsi Eko Başarı Programına Konuk Oldu

Alo Hamsi her cumartesi yayınlanan eko başarı programına konuk oldu.

Karadenizin en güzel lezzetlerini Ankara'da Yenimahalle Gazi Mahallesindeki adresinde Ankara'lıların ayağına getiren Alo Hamsi eko başarı programına konuk oldu.

Rizeli Saime KANBUR'un ev hanımlığından işletmeye uzanan serüvenidir Alo Hamsi. Lezzetin kokusunu alan komşularının "Balıkları biz alalım, sen pişir" teklifiyle uzun bir yolculuğun ilk sinyalleri alınır. Önce köşede küçük bir dükkan tutulur. Eşi Vedat Bey "Alo Hamsi" diye açınca telefonu dükkanın adı da konulmuş olur. Bir süre sonra da aynı sokakta bulunan şimdiki yerlerine taşınırlar. Taze Hamsi ve Hamsiye Alo Hamsi'de.

Rize'den gece otobüse bindirilen hamsiler, mevsimine göre diğer deniz mahsulleri, balıklar sabah erkenden Vedat Bey tarafından otogarda karşılanır, Saime Hanım'ın ellerinde de lezzet şölenine dönüşür. Gerisi "Afiyet olsun efendim." Ankara'da en taze balıklar, Ankara'nın en iyi balık ustasının maharetiyle sizleri bekliyor. Balık yemek isteyenlerin değil, balıktan keyif almak isteyenlerin mekanı... Alo Alo... Burası Alo Hamsi... Gazi Mahallesi paket servis isteyenlerin kaçamak adresi

Gazi Mahallesi yemek istasyonu olan Alo Hamsi Ankara gazi mahallesi yemek yerleri arasında siparişini Karadeniz mutfağından deniz mahsülleri olarak tercih edenlerin gözde yeri.